co na porost włosów

Skuteczne sposoby na przyspieszenie wzrostu włosów

Dlaczego włosy nadmiernie wypadają lub nie chcą szybko rosnąć? To pytanie zadaje sobie spora grupa osób. Na szczęście można zaradzić tego typu problemom. Kiedy zdecydować się na suplementację, a kiedy wystarczy dobrej jakości szampon?

Włosy wolno rosną? Może być wiele przyczyn takiego problemu

Zła kondycja włosów może wynikać z nieodpowiedniej pielęgnacji, chorób przewlekłych, a nawet prowadzenia stresującego trybu życia. Zanim sięgnie się po tabletki lub zmieni szampon na porost włosów, warto udać się do lekarza i wykonać podstawowe badania. Nierzadko przyczyną nadmiernego wypadania pasm lub wolnego ich wzrostu są zaburzenia hormonalne lub niedobory mikro- i makrolementów. Wdrożenie odpowiedniego leczenia może więc przynieść pożądane rezultaty. Problemów z pasmami można upatrywać także w codziennych nawykach. Brak dbałości o odpoczynek i wystarczającą ilość snu może znacznie pogorszyć kondycję całego organizmu – a to często objawia się na zewnątrz, czyli na skórze, paznokciach i włosach. Przyjrzenie się swojemu trybowi życia to coś, od czego powinno się zacząć.

co na porost włosów

Co na porost włosów? Kosmetyki czy suplementy?

Suplementy mogą być skutecznym wsparciem organizmu. Nie warto jednak dobierać ich na własną rękę. Tylko na podstawie badań lub zaleceń lekarskich nie działa się „na oślep”. Warto zaznaczyć, że tabletki nie zawsze są koniecznością. W wielu sytuacjach wystarczająca może okazać się zbilansowana dieta i dobranie odpowiednich kosmetyków. Odżywka na porost włosów, szampon i maska to zestaw, który warto zakupić w drogerii Cocolita, kiedy pasma tracą moc. Należy zaznaczyć, że połączenie kilku metod (np. suplementacji i pielęgnacji konkretnymi kosmetykami) daje najlepsze efekty.

Jak pielęgnować włosy, by pozostawały zdrowe i lśniące?

Dobór odpowiednich produktów do pielęgnacji włosów jest ważny, jednak nie mniej istotny jest sposób mycia pasm. Oczyszczanie skóry głowy i samej czupryny powinno opierać się na delikatnym masażu i osuszaniu ręcznikiem. Częstym błędem jest pocieranie włosów o ręcznik. Warto także ograniczać korzystanie z prostownicy, lokówki i suszarki.