dziewczyna o włosach w kolorze rudym

Co warto wiedzieć o farbowaniu włosów?

Farbowanie włosów to zdecydowanie jeden z popularniejszych zabiegów. Wystarczy rozejrzeć się wokół siebie, by zauważyć, że mało która kobieta w Polsce ma naturalny kolor pasm, farbowaniu poddają się już młode dziewczęta, zaś staruszki robią to ze względu na to, że siwieją. Mimo to jednak nie wszystkie panie mają odpowiednią wiedzę na ten temat, co im, rzecz jasna, szkodzi.

Farbowanie niszczy włosy

Może wydawać się to banałem, ale wiele kobiet nie zdaje sobie z tego sprawy, nie uświadamiając sobie, że po poddaniu się temu zabiegowi ich pasma wymagają o wiele staranniejszej pielęgnacji. Praktycznie nie da się mieć zdrowych, farbowanych włosów bez wysiłku. Najmocniej przy tym niszczy rozjaśnianie, które jest nie tyle koloryzacją, co usunięciem naturalnego barwnika z włosów. Na szczęście jasne blondy wyszły już z mody, toteż coraz rzadziej widuje się na ulicach kobiety z widocznie popalonymi włosami.

Różne rodzaje farby do włosów

Wybierając farbę do koloryzacji włosów (samodzielnej), kobiety skupiają się tylko na kolorze i kryciu, warto jednak wiedzieć, że preparaty te mają różny stopień szkodliwości. Oczywiście zrezygnowanie z chemii jest niemożliwe, ale, jeśli chce się mniej szkodzić swoim pasmom, można stawiać na nowoczesne rozwiązania, na przykład farby z olejkami czy keratyną, odbudowującą włosy. Ponadto warto wiedzieć, że najmocniej szkodzą najtańsze, kiepskiej jakości farby. Chcąc mieć piękne i zdrowe włosy, dobrze będzie zatem zainwestować w preparaty lepsze, najlepiej profesjonalne. Są one droższe, ale taka inwestycja na pewno się opłaca.

Im rzadziej, tym lepiej

Oczywiście nie brakuje kobiet, które chętnie koloryzowałyby swoje pasma co tydzień, gdyż farba do włosów sprawia, że kolor jest idealnie równomierny, głęboki i piękny, a włosy cudownie błyszczą. Jednak jeśli nie chce się szybko doprowadzić do skrajnego wysuszenia czy nawet spalenia pasm, warto wystrzegać się przesadzania z tym zabiegiem. Pomogą w tym przede wszystkim kosmetyki przedłużające trwałość koloru. Dzięki nim też można będzie za każdym razem farbować jedynie odrosty.