szablony do przedłużania paznokci semilac

Jak nakładać formy do przedłużania paznokci?

Obecnie dla tych kobiet, które posiadają krótkie oraz kruche paznokcie polecane są szablony do przedłużania paznokci. Dzięki nim można bez problemu przedłużyć swoje paznokcie nie tylko o kilka milimetrów, lecz także o kilka centymetrów. I co najważniejsze na płytce paznokcia  e można stworzyć wymarzoną i jedyną w swoim rodzaju stylizację.

Co to są szablony do paznokci?

Od pewnego czasu popularność szablonów służących do przedłużania paznokci nieustannie rośnie. Są one doskonałą alternatywa dla popularnych tipsów, które do niedawna stanowi jedyny ratunek dla krótkich paznokci.

Ogromną zaleta szablonów do paznokci jest brak problemu z odpowiednim ich dopasowaniem do naturalnego kształtu paznokcia. I co najważniejsze podczas ich stosowania nie trzeba stosować specjalnego kleju.

 Jak stosować formy do paznokci?

Stosowanie szablonów służących do przedłużania paznokci nie jest trudne. Z czynnością tą przy posiadaniu odrobiny wiedzy oraz umiejętności potrafi bez problemu uporać się niemal że każda kobieta. Przygodę z szablonami należy zawsze rozpocząć od przygotowania płytki paznokcia poprzez przetarcie jej wacikiem bezpyłowym nasączonym w odpowiednim płynie oczyszczającym.

Następnie należy nałożyć warstwę bazową. Jej rodzaj jest zawsze zależny od stylizacji, którą zamierzamy wykonać na paznokciach. Niezwykle ważne jest, aby warstwę tę utwardzić przy pomocy odpowiedniej lampy.

Po wykonaniu tej czynności należy bardzo precyzyjnie nałożyć na paznokieć szablon. Jeśli zaistnieje potrzeba, to wybraną formę można delikatnie naciąć, aby w ten sposób dopasować ją  idealnie do naturalnego kształtu paznokcia. Całość należy dobrze zlepić.

W dalszej kolejności należy nałożyć żel lub lakier budujący i go utwardzić, a następnie ściągnąć szablon. Później należy nałożyć kolejną warstwę produktu i ponownie utwardzić ją przy pomocy lampy. Dobrze utwardzoną warstwę trzeba idealnie opiłować nadając płytce odpowiedni kształt oraz długość. Ostatnim krokiem jest wykonanie kolorowej stylizacji na paznokciach.