podkład mineralny

Jak nakładać podkład mineralny?

Podkład mineralny to coraz popularniejszy typ podkładu. Dziś wiele kobiet odchodzi od drogeryjnych podkładów, które zawierają wiele składników uczulających i zapachowych.

Stosowanie podkładu mineralnego pozwala na dbałość o cerę, nawet gdy nosimy makijaż. Jest to także doskonała alternatywa dla każdego, kto lubi się malować, a boryka się trądzikiem, czy chorobami skóry. Podkłady mineralne nie wpłyną negatywnie na stan zdrowia takiej osoby, a zapewnią jej komfort psychiczny i lepsze samopoczucie.
Podkład sypki

podkład mineralny

Zazwyczaj podkłady mineralne występują w formie sypkiej. Choć to dość nietypowa forma, jak na podkład, nie utrudnia ona szczególnie nakładania. Wystarczy tylko kilka minut, by oswoić się z techniką makijażu. Po pierwsze należy wysypać na podstawkę od pokładu ilość ziarnka grochu. Taka wystarczy już na dokładne pokrycie twarzy. Później specjalnym pędzlem do pokładu należy nabrać trochę podkładu i wmasować go w twarz kolistymi ruchami. Pamiętajmy, że podkład mineralny mimo sypkiej struktury, nie nakładamy jak puder.

Istnieje także metoda nakładania podkładu mineralnego na mokro. Wszystkie kroki postępowania są takie same, wystarczy tylko spryskać pędzel wodą termalną i takim lekko wilgotnym nabrać odrobinę podkładu.