peeling Tołpa enzymatyczny

Peeling enzymatyczny – dlaczego poleca się go szczególnie cerze wrażliwej?

Gładka i doskonale oczyszczona skóra to zazwyczaj zasługa regularnie i prawidłowo przeprowadzanego peelingu. Jego głównym celem jest usunięcie warstwy martwego naskórka, co pozwala skórze między innymi znacznie efektywniej przyjmować składniki odżywcze z innych kosmetyków. Jednym z jego rodzajów jest peeling enzymatyczny – co trzeba o nim wiedzieć?

Delikatniejszy od mechanicznego

Spośród peelingów można rozróżnić przede wszystkim ich dwa podstawowe rodzaje: mechaniczne oraz enzymatyczne. Te pierwsze zawierają drobinki, które wskutek pocierania usuwają martwy naskórek. Natomiast między innymi peelingi enzymatyczne Tołpa zawierają aktywne składniki, które rozpuszczają martwy naskórek i nie ma potrzeby masowania skóry w celu dokładnego oczyszczenia. Dzięki temu peeling enzymatyczny Tołpa jest znacznie delikatniejszy, nie powoduje podrażnień wywołanych tarciem, jak ma się to w przypadku tych mechanicznych. Najczęściej nakłada się je jak maskę i po określonym czasie usuwa.

Co zawierają peelingi enzymatyczne?

Ich głównymi składnikami są enzymy pochodzenia roślinnego, np. z owoców czy ziół, a także enzymy zwierzęce oraz syntetyczne pozyskiwane drogą chemiczną. Największą popularnością cieszą się enzymy owocowe, np. z papai, ananasa czy mango, a wśród syntetycznych prym wiedzie keratolina. Zdarza się, że kosmetyk zawiera w sobie kilka różnych enzymów, jak na przykład Tołpa peeling 3 Enzymy, w którym jak sama nazwa wskazuje znajdują się trzy enzymy, tj. bromelina z ananasa, papaina z papai oraz enzym syntetyczny keratynazyna.

Efekty Tołpy peelingu 3 Enzymy

Kosmetyk ten, sądząc po opiniach, cieszy się uznaniem. Wśród jego zalet wymienia się między innymi dokładne oczyszczenie, brak podrażnień, matowa, dobrze nawilżona i odnowiona cera, a przy regularnym stosowaniu zminimalizowanie, a nawet wyeliminowanie kłopotliwych zaskórników. Uwagę zwraca również bardzo przyjemny zapach. Peelingi z enzymami poleca się przede wszystkim do cery wrażliwej i delikatnej, ale w zależności od producenta możne je także stosować na inne typy cery, w tym m.in. właśnie Tołpę.