jak zregenerować zniszczone włosy?

Płynne złoto dla włosów, czyli olejek arganowy

Wiele osób zmaga się z problemem przesuszonych włosów. Ma na to wpływ używanie produktów do stylizacji włosów, suszarek, prostownic, lokówek. Częste farbowanie włosów bez specjalnej pielęgnacji także może przesuszyć nasze włosy a w konsekwencji prowadzić do ich łamania i wypadania. Jak można sobie z tym radzić?

Skąd pochodzi olejek arganowy i czemu jest tak wyjątkowy?

Z pomocą jak zwykle przychodzi natura. Od niedawna do łask wróciły różnego rodzaju olejki. Świetnym rozwiązaniem jest olejek arganowy do włosów, nazywany często płynnym złotem Maroka. Pozyskuje się go z owoców arganii żelaznej, która rośnie tylko na terenie Maroka, stąd jego nazwa. Stosuje się go głównie w branży kosmetycznej. Początkowo był pozyskiwany ręcznie, z uwagi jednak na rosnącą popularność coraz częściej uzyskuje się go przy pomocy maszyn. Ma on barwę ciemną — coś w kolorach czerwieni, złota i brązu.Zawiera on między innymi glicerydy i kwasy tłuszczowe, przez co świetnie nawilża. Stosuje się do zarówno do skóry jak i włosów. Reguluje wydzielanie sebum, wygładza, regeneruje i wzmacnia włosy. Zawiera witaminę E, która przyczynia się do opóźnienia procesów starzenia. Jego największą zaletą jest to, że jest to kosmetyk w pełni naturalny. Nie zawiera żadnych substancji chemicznych, jest więc bezpieczny dla naszego organizmu.

Jak używać olejku arganowego?

Olej arganowy [zobacz] do włosów najczęściej używa się na końcówki. Pomaga on w celu zabezpieczenia ich przed rozdwajaniem. W takiej formie olejek można stosować codziennie lub po każdym myciu. Końcówki będą z pewnością wyglądały na zdrowe i nawilżone. Procesem trochę bardziej czasochłonnym jest olejowanie włosów na sucho lub na mokro. Mogą to robić osoby, które nie mają problemów z nadmiernym przetłuszczaniem się skóry głowy. W innym wypadku olejowanie może doprowadzić do nasilenia problemu. Do olejowania na sucho trzeba się przygotować. Należy dzień wcześniej umyć włosy. Podgrzać olejek i nałożyć go na całą długość włosów. Rozczesać włosy i pozostawić z olejkiem na czas od 30 do 120 minut. Potem dokładnie umyć włosy szamponem. W podobny sposób przebiega olejowanie na mokro, należy tylko zwilżyć włosy przed nałożeniem olejku arganowego.

Olejek arganowy wpływa świetnie na kondycję włosów. Już po kilku pierwszych użyciach włosy są wzmocnione i błyszczące. Przy regularnym stosowaniu tworzy warstwę ochronną dla włosów, przez co nie są podatne na uszkodzenia i wyglądają zdrowo, a o to przecież chodzi o pielęgnacji.