Atopowe zapalenie skóry

Smog, zanieczyszczone wody gruntowe, śmieciowe jedzenie i stres to główne czynniki wielu chorób, w tak także ciężkich problemów dermatologicznych. Jedną z najbardziej popularnych i bardzo częstych chorób skóry, która występuje niezależnie od wieku chorego, jest AZS- Atopowe Zapalenie Skóry. Objawia się ono przede wszystkim wysuszonymi i zaczerwionymi plamkami na ciele, świądem całej skóry oraz bardzo odwodnioną i wrażliwą na wszelkie czynniki skórą. AZS może obejmować różne partie ciała, w tym również może zaatakować skórę na twarzy. Jeżeli chcesz dowiedzieć się jak złagodzić przebieg tej dolegliwości to koniecznie zapoznaj się własnie z tym tekstem. Serdecznie zapraszamy Cię do jego lektury!

Naturalne kosmetyki

Największa bronią przeciwko wszelkim skazom dermatologicznym są oczywiście naturalne kosmetyki. Dzieje się tak, ponieważ nie posiadają one w swoim składzie sztucznych i chemicznych dodatków oraz konserwantów, a te są często przyczyną dodatkowego wysuszenia i podrażnienia skóry.

Kosmetyki ekologiczne- gdzie je kupować?

Na szczęście w związku z ogromną modą na produkty przyjazne na środowiska w praktycznie każdej drogerii mamy możliwość wybierania z pośród wielkiej oferty takich kosmetyków. Naturalne kosmetyki do twarzy i ciała stają się, także coraz bardziej przystępne cenowo. Chociaż trzeba zaznaczyć, że nadal są o około 20 procent droższe od swoich tradycyjnych konkurentów. Jednak nie należy na nich oszczędzać, ponieważ mogą być one zbawienne nie tylko dla osób zmagających się z chorobami skóry.