demakijaż

Co warto stosować do demakijażu?

Na rynku znaleźć można bardzo wiele produktów pozwalających na bezproblemowe i, co najważniejsze, skuteczne usuwanie resztek kosmetyków z twarzy. Wciąż jednak wiele kobiet nie dba należycie o ten punkt swojej pielęgnacji, co stwarza wiele problemów. Warto więc niezwłocznie zaopatrzyć się w dobry produkt i solidnie przyłożyć się do wieczornego demakijażu.

Klasyczne mleczka czy płyny do demakijażu?

Wobec nowych produktów pojawiających się na rynku, mających wiele zalet, a także często ciekawszą formę, tradycyjne mleczka powoli przestają być popularne, wypierane między innymi przez płyny micelarne. Zwracają one uwagę swą przezroczystością, zwłaszcza że zwykle mają uwydatniające je, pięknie opakowania. Przede wszystkim jednak tego rodzaju produkty są łagodne, nie podrażniają i przeznaczone są nie tylko do usuwania makijażu, ale też przemywania twarzy i usuwania z niej zwykłych zabrudzeń. To czyni je bardziej uniwersalnymi i powoduje, że interesuje się nimi wiele kobiet.

Ważna skuteczność

Wybierając dobry płyn micelarny czy inny produkt do demakijażu, warto kierować się przede wszystkim jego skutecznością. Warto wybrać taki preparat, który skutecznie rozpuści kosmetyki, także wodoodporne, od razu po przyciśnięciu zwilżonego nim wacika do twarzy. Niewskazane jest usuwanie makijażu przez silne pocieranie twarzy, gdyż prowadzi to do jej podrażnień, a w przypadku okolic oczu – sprzyja rozciąganiu delikatnej, cienkiej skóry i przyspiesza jej starzenie.