model maszynki do golenia

Depilacja – krok po kroku

Trudno uwierzyć, że jeszcze 50 lat temu kobiety nawet nie myślały, że można usuwać zbędne owłosienie z obszaru pach czy nóg. Dawniej kobiety nie zmagały się z problemami depilacji, akceptując swoje ciało takim, jakie jest. Obecnie czasy zmieniły się diametralnie i niektóre panie potrafią wręcz lamentować z powodu źle wydepilowanych nóg. To dlatego rynek kosmetyczny w zawrotnym tempie rozwija się i oferuje coraz to nowe sposoby pozbywania się zbędnego owłosienia.

Najpopularniejsze metody depilacji

Do najpopularniejszych metod depilacji należy używanie maszynek do golenia. To sposób najstarszy, najszybszy i najbardziej sprawdzony. Niestety, maszynka do golenia posiada swoje minusy – największym z nich jest fakt, że włoski bardzo szybko odrastają. Wiele zależy od uwarunkowań genetycznych. Panie z delikatnym owłosieniem mogą nawet kilka dni cieszyć się gładką skórą po użyciu maszynki do depilacji, jednak spora część kobiet musi powtarzać zabieg nawet co dwa dni. Bardziej skutecznymi metodami depilacji są woskowanie, używanie pasty cukrowej, elektrycznego depilatora czy laserowe usuwanie owłosienia.

Jak dbać o maszynkę do golenia?

Wszystkie nowoczesne metody są dość kosztowne i czasochłonne, dlatego nadal spora część przedstawicielek płci pięknej sięga po prostu po maszynkę do golenia. W kilka minut są one w stanie pozbyć się nadmiernego owłosienia. Warto często wymieniać ostrza w maszynce, stosować pianki do depilacji oraz dezynfekować każdorazowo sprzęt przed użyciem.