stylizacja włosów

Czy pianka do włosów niszczy włosy?

Poprawna stylizacja włosów nie jest łatwa. Trzeba wybierać kosmetyki najwyższej jakości, które nie niszczą włosów i nie wpływają negatywnie na ich stan. Oznacza to, że powinno się wybierać wyłącznie takie metody stylizacji, które nie obniżają jakości włosa. Czy stosowanie pianki jest bezpieczne? Czy można używać jej codziennie bez żadnych obaw?

Pianka nie wysusza i nie osłabia

Pianka do układania włosów nie wysusza ich, ale nawet pomaga zatrzymywać wilgoć w kosmykach. Dzięki temu można stosować ją nawet podczas słonecznej pogody. Pianka do układania włosów w żaden sposób nie oddziałuje z promieniowaniem ultrafioletowym. Dzięki temu w przeciwieństwie do lakieru można bez obaw używać jej tuż przed wyjściem na rozgrzaną ulicę. Tutaj warto wspomnieć, że wysokiej jakości pianka do włosów może zawierać nawet filtr SPF, który będzie chronił włosy przed negatywnymi skutkami promieniowania słonecznego. Jest to szczególnie ważne w przypadku włosów farbowanych, które pod wpływem światła mogą blaknąć. By mieć pewność, że pianka do włosów ich nie osłabia, warto wybrać taką, która ma dodatki składników mineralnych i cennych witamin, które wspierają regenerację włosa.

Używanie odpowiedniej ilości

W przypadku pianki do włosów kluczowe jest użycie odpowiedniej jej ilości. Zbyt duża rzeczywiście może przeciążyć włosy i sprawić, że nie będą one prezentowały się zbyt dobrze. Regularne przeciążanie włosów może nawet doprowadzić do zwiększenia łamliwości włosów, ich wypadania oraz zmniejszenia objętości. Nie jest to jednak związane z pianką jako taką, ale raczej z błędami przy jej aplikacji. Przede wszystkim trzeba pamiętać, by jej nie nadużywać. Odrobina pianki wystarczy do tego, by wygładzić włosy, podkreślić ich skręt oraz sprawić, że będą wyglądały wyjątkowo dobrze. Na średniej długości włosy nie powinno używać się więcej niż dwie dozy pianki. Najlepiej jest nakładać je na mokre, lekko osuszone ręcznikiem włosy. W takim wypadku pianka gładko się rozprowadza i nie ma potrzeby sięgania po większą ilość produktu.