farba loreal colorista do włosów

Jak kupić dobrą farbę do włosów?

Wiele osób uważa, że kupując farby do włosów, należy patrzeć jedynie na to, jakiego jest ona producenta i oczywiście na jej kolor. Jest to duży błąd, ponieważ choć takie firmy, jak Loreal farby do włosów produkują najwyższej jakości, to jednak nie jest to normą na rynku. A to powoduje, że wybranie odpowiedniego modelu wymaga nieco uwagi, aby kupić farbę najwyższej jakości.

Uwaga na amoniak

Jednym z największych zagrożeń dla każdej farbującej włosy osoby, jest zawarty w farbie amoniak. W przypadku tańszych modeli służy on jako środek rozchylający łuski włosów, a tym samym umożliwiający ich pofarbowanie. W przypadku modeli dobrej jakości, takich jak np. te farby do włosów Loreal, amoniak nie występuje i jest zastępowany substancją posiadającą takie samo działanie, lecz bez działania szkodliwego dla włosów i skóry głowy.

Dodatkowe wyposażenie

Choć dodatkowe wyposażenie pudełka z farbą nie wpływa na zdrowie i bezpieczeństwo włosów w tak dużym stopniu, jak nieobecność amoniaku, to jednak powoduje, że farbowanie staje się o wiele wygodniejsze. Kolejny raz dobrym przykładem są farby od Loreal, które w zestawie posiadają także specjalną odżywkę zalecaną do użycia po farbowaniu, a także pomocne podczas farbowania aplikatory. Nie jest to oczywiście niezbędne do użycia, lecz z całą pewnością bardzo pozytywnie będzie wpływać na zdrowie i kondycje włosów, a także co najważniejsze, na skuteczność nanoszenia na nie farby, oraz co bardzo ważne na jej wytrzymałość.