maska na włosy z jedwabiem

Kiedy warto używać maski do włosów?

Piękne i zadbane włosy są wizytówką każdej kobiety. Jednak wiele pań boryka się z różnymi problemami. Niektóre mają przesuszone włosy, a inne są słabe i delikatne. Jeszcze innym kobietom włosy wypadają garściami, są matowe i bardzo zniszczone. Można jednak temu zaradzić. Wystarczy sięgnąć po maskę na włosy.

Maski do włosów – szybka regeneracja i wzmocnienie

Maska do włosów jest produktem, który doskonale nawilża, odżywia i regeneruje zniszczone pasma. Zawiera ona cenne składniki odżywcze, które wnikają w głąb włosa aż po same cebulki. Cechą charakterystyczną maski do włosów jest jej konsystencja. Taki kosmetyk jest gęsty, a w składzie znajdują się intensywnie regenerujące substancje czynne.

Jaka jest różnica między odżywką a maską na włosy?

Odżywka jest produktem, który odżywia włosy z zewnątrz i pozostaje aktywna do kolejnego mycia. Maska natomiast wnika głęboko w pasma i działa przez długi czas. Oba produkty różnią się zawartością składników i intensywnością działania. Maska jest dużo bardziej skuteczna i pozwala zregenerować nawet bardzo zniszczone włosy.

Jak używać maski do włosów?

Kluczem do sukcesu jest odpowiednia aplikacja maski. Przede wszystkim produkt nakłada się na umyte i jeszcze wilgotne włosy. Najlepiej umyć je w letniej wodzie, wówczas składniki czynne z maski będą wnikały głębiej w strukturę włosa. Kosmetyk należy równomiernie rozprowadzić i wmasować także w skórę głowy. Pozostawia się go na około 20 minut, chyba że producent zalecił inaczej. Jeśli włosy wymagają szybkiej regeneracji, to maseczkę można pozostawić na całą noc, a następnie rano trzeba ją spłukać.

Maska na włosy z roślinnymi wyciągami

W składzie masek do włosów można znaleźć wiele cennych składników, których zadaniem jest nawilżenie, odżywienie, regeneracja i zapobieganie wypadaniu włosów. Dobrze jest wybierać produkty z roślinnymi wyciągami. Zawierają one mnóstwo substancji czynnych, które są cennym źródłem witamin. Bardzo ważne jest wybranie kosmetyków bez parabenów i silikonów, które niekorzystnie wpływają na kondycję włosów.