farba do włosów

Koloryzacja włosów – jak wybrać odpowiednią farbę do włosów?

Koloryzacja włosów to zabieg, który powinien być wykonany przez profesjonalistę. Dobrze dobrana farba do włosów sprawi, że włosy będą wyglądały naturalnie i zdrowo. Jaki kolor wybrać? Jak znaleźć dobrego fryzjera? A może lepiej zafarbować włosy w domu?

Farbowanie włosów w zakładzie fryzjerskim

Przed umówieniem się na wizytę warto udać się do zakładu i sprawdzić, czy mamy do czynienia z profesjonalistą. Jak to zrobić? Przede wszystkim należy sprawdzić, czy fryzjer będzie zadawać jakiekolwiek pytania o włosy. Jeśli jedynym pytaniem będzie ustalenie terminu, to lepiej zmienić od razu zakład fryzjerski. Profesjonalny fryzjer powinien przeprowadzić krótką rozmowę i ocenić stan włosów. Istotne pytanie jakie powinno paść, to pytanie o ostatnią koloryzację i o czas, kiedy była przeprowadzona. Ważne jest także to, aby fryzjer doradził, który kolor będzie najlepszy dla danej osoby oraz jaki efekt ma być osiągnięty. Czy włosy mają wyglądać naturalnie, czy przeprowadzona ma być diametralna zmiana.

Jaki odcień wybrać?

Farby do włosów w drogerii cocolita występują w wielu różnych odcieniach. Czasami ciężko się zdecydować, co w danym momencie będzie dobrze wyglądało na głowie. Można oczywiście wybrać kolory stonowane, zbliżone do naturalnych. Ale raz na jakiś czas można także zaszaleć i wybrać coś ekstrawaganckiego. Posiłkować się można różnymi blogami związanymi z tematyką fryzjerską, na których można znaleźć wiele ciekawych inspiracji.

Farbowanie włosów w domu – czy każdy może to zrobić?

W drogeriach i w sklepach internetowych można kupić farby do włosów znanych i renomowanych producentów. Nie tylko w zakładzie fryzjerskim jest dostęp do profesjonalnych farb. Ale czy każdy może sam zafarbować sobie włosy? Odpowiedź brzmi – i tak i nie. Jest to z pozoru prosta czynność, która wymaga jednak nieco wprawy, cierpliwości i znajomości fachu. Oczywiście nawet osoba początkująca wykona koloryzację włosów w domu, ale nie koniecznie efekt końcowy będzie taki, jaki był zamierzony. Aczkolwiek po wykonaniu kilku prób nabiera się wprawy i po jakimś czasie prostą koloryzację można bez większego wysiłku wykonać w zaciszu własnej łazienki.