Przydatne akcesoria do makijażu

Perfekcyjnie wykonany makijaż podkreśla atuty urody oraz maskuje ewentualne niedoskonałości. Sprawia, że skóra wygląda młodo, świeżo i jest pełna blasku. Aby jednak makijaż mógł być wykonany starannie i długo pozostawał na twarzy potrzebne są do jego wykonania odpowiednie akcesoria.

Akcesoria do makijażu


Tak jak kucharz potrzebuje dobrego noża, a a fryzjer profesjonalnych nożyczek, tak do wykonania perfekcyjnego makijażu potrzebne są odpowiednie narzędzia. Wśród nich wymienić należy między innymi: pędzle do zadań specjalnych oraz gąbki i szczoteczki.

Pędzle do makijażu


Jak wspomniano powyżej pędzle mogą spełniać różne zadania. I tak na przykład wyróżnić można duże i grube pędzle nadające się po aplikacji pudru czy rozświetlacza, pędzle o okrągłej lub skośnej główce idealnie sprawdzające się podczas nakładania podkładu lub korektora, pędzle do ust umożliwiające dokładne rozprowadzenie kosmetyku czy też drobne pędzelki do aplikacji cieni na powieki.

Z w związku z mnogością pędzli warto rozważyć zakup gotowych zestawów, takich jak na przykład pędzle do makijażu Jessup. Pędzle Jessup dostępne są na rynku od pewnego czasu, zbierają one bardzo pozytywne recenzje i są polecane przez klientki.

Gąbki do makijażu


Od pewnego czasu na rynku obecne są również beaty blendery, które ułatwiają nakładane na skórę twarzy podkładu lub korektora.

Szczoteczka do rzęs i brwi
Za pomocą szczoteczki można nadać oczom piękną oprawę. Pomaga ona nadać rzęsom odpowiedni kształt oraz rozdziela poszczególne włoski.

Zalotka
Zalotka pomaga podkręcić rzęsy przez co oko wydaje się większe.