zadbane poaznokcie

Z jakiego materiału pilniki do paznokci są dobrym wyborem?

Na półkach sklepowych dostępne są różne rodzaje pilników do paznokci, dlatego też warto dowiedzieć się o nich nieco więcej, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej będzie wybrać odpowiednie modele. Producenci oferują metalowe, papierowe i szklane pilniki do paznokci, które posiadają swoje zalety i wady.

Metalowe pilniki – co trzeba wiedzieć?

Metalowy pilnik do paznokci dla wielu kobiet jest najbardziej kontrowersyjny, dlatego też wiele doświadczonych manicurzystek nie zaleca jego stosowania. Wynika to oczywiście z tego, że niestety mogą one niszczyć paznokcie. Nie jest to najlepszy wybór przede wszystkim dla osób, które mają bardzo delikatne paznokcie. Metalowy pilnik do paznokci doskonale sprawdzi się w przypadku grubych płytek sztucznych i naturalnych. Największym atutem metalowych pilników jest duża wytrzymałość i odporność na uszkodzenia mechaniczne.

Czym wyróżniają się papierowe pilniki?

Papierowe pilniki do paznokci są zdecydowanie najtańszym rozwiązaniem dostępnym na rynku, dlatego też cieszą się tak dużym zainteresowaniem. Niestety większość pilników papierowych są produktami jednorazowymi, dlatego też należy je dość często wymieniać na nowe. W zależności od wybranej ziarnistości, papierowe pilniki do paznokci, można wybrać do szybkiego skracania, jak również do polerowania płytki.

Moda na szklane pilniki

Coraz większą popularność zdobywają szklane pilniki, które idealnie pasują do paznokci naturalnych. Jest to dobry wybór także dla pań, które chcą wykonać profesjonalną obróbkę akryli, żeli i tipsów. Drobnoziarniste pilniki są najbardziej łagodne i bardzo precyzyjne. Aby skrócić paznokcie, niestety trzeba się przygotować na długą pracę.

Nie tyko pilniki?

Oprócz pilników przy domowym manicure pomóc może także polerka do paznokci. Godne polecenia są polerki kilkustronne, które z każdej strony mają nieco inną ziarnistość. Dostępna jest także polerka do paznokci, która z każdej strony ma taką samą gradację. Godne polecenia są przede wszystkim niezawodne bloki polerskie, które doskonale sprawdzą się przy naturalnych i sztucznych paznokciach.